O autorze
Brytyjsko - polska firma doradcza, oferująca autorskie rozwiązania optymalizacji podatkowej w oparciu o ponad dwunastoletnie doświadczenie na połączonych rynkach Wielkiej Brytanii i Polski.

Oferta firmy obejmuje pełen zakres usług od momentu założenia np. brytyjskiej spółki limited, poprzez miesięczne rozliczenia pracowników oraz dyrektorów po rozliczenie roczne włącznie. Firma oferuje kompleksowe usługi księgowe dla firm brytyjskich jak również pracowników i kadry zarządzającej.

W Admiral Tax pracują tylko najlepsi i najbardziej doświadczeni specjaliści z dziedziny księgowości i usług podatkowych, doskonale znający realia prowadzenia działalności gospodarczej zarówno w Polsce, jak i Wielkiej Brytanii. Eksperci Admiral Tax chętnie dzielą się swoją wiedzą.

Dodatkowo, firma przejmuje na siebie pełen kontakt z urzędami. Nawet osoby, które nie znają języka angielskiego mogą za pośrednictwem Admiral Tax korzystać z dobrodziejstw brytyjskiego systemu prawno – podatkowego.

Więcej na Admiral Tax

Emerytura. Złota jesień przedsiębiorcy? Nie w Polsce!

Dla dużej liczby pracujących osób, w tym prywatnych przedsiębiorców, emerytura to kwestia odległej przyszłości... gdzieś, kiedyś, jakoś to będzie... Jednak każdy okres pracy zawodowej jest odpowiedni dla zatroszczenia się o przyszłość. I to niekoniecznie w drodze inwestowania w prywatne fundusze, których reklam pełno jest w środkach masowego przekazu, ale poprzez wybór takiej jurysdykcji, która osobom pracującym na jej rzecz nie pozwoli na życie w biedzie...

Problem emerytury dotyczy szczególnie prywatnych przedsiębiorców, jako że to właśnie ta grupa zawodowa zgodnie z przewidywaniami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych otrzymywać będzie najniższe świadczenia emerytalne. Obecnie średnia wysokość emerytury dla byłych właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw to około 1750 złotych brutto, podczas gdy górnicy (przechodzący często na wcześniejszą emeryturę) otrzymują 4128 złotych, a nauczyciele około 2360. Jest to jawna niesprawiedliwość, ponieważ to właśnie mali i średni przedsiębiorcy stanowią podstawę gospodarki państwa i główne źródło dochodów budżetowych. A w nagrodę – otrzymują najmniej. Przyczyna takiego stanu rzeczy leży w tym, że tacy przedsiębiorcy często opłacają najniższą możliwą składkę. Jednym z powodów może być chęć zaoszczędzenia możliwie największej ilości środków na inwestycje i wypłaty pracownicze. A w świetle polskiego prawa podatkowego, nakładającego na płatników duże obciążenia, każda zaoszczędzona kwota ma znaczenie.

Wyjściem z sytuacji może być przeniesienie działalności gospodarczej za granicę. A dokładnie, na Wyspy Brytyjskie.

Założenie działalności gospodarczej w Anglii, Walii lub Szkocji, daje, oprócz o wiele wyższych zarobków i lepszych warunków dla prowadzenia biznesu, możliwość korzystania z tamtejszych świadczeń emerytalnych (oczywiście pod pewnymi warunkami; najważniejszym z nich jest opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne – National Insurance Contributions). Co prawda, wbrew powszechnemu mniemaniu, emerytura brytyjska to nie dziesiątki tysięcy funtów wpływających co miesiąc na konto, umożliwiających zakup willi z basenem i Rolls – Royce'a, bez względu na staż pracy. Nie, także tam należy przepracować odpowiedni czas oraz opłacać przewidziane prawem składki, ale – no właśnie – ale...

Przede wszystkim, prawo brytyjskie przewiduje kilka rodzajów świadczeń emerytalnych, a których najpowszechniejsze (State Pension) i tak jest stosunkowo wyższe od emerytur w Polsce. Do tego należy pamiętać, że stabilna, potężna brytyjska gospodarka ciesząca się wysokimi wpływami do budżetu gwarantuje bezpieczeństwo wypłaty świadczeń w o wiele większym stopniu niż czyni to polski Zakład Ubezpieczeń Społecznych, mający ciągłe długi. A po trzecie, oprócz samych emerytur, prawo Wielkiej Brytanii przewiduje dużą ilość świadczeń dodatkowych, podnoszących jakość życia emerytów i rencistów.


Tak więc rejestracja działalności gospodarczej w UK to nie tylko dobry krok z perspektywy teraźniejszości, ale co ważniejsze, także w przyszłości.
Trwa ładowanie komentarzy...