O autorze
Brytyjsko - polska firma doradcza, oferująca autorskie rozwiązania optymalizacji podatkowej w oparciu o ponad dwunastoletnie doświadczenie na połączonych rynkach Wielkiej Brytanii i Polski.

Oferta firmy obejmuje pełen zakres usług od momentu założenia np. brytyjskiej spółki limited, poprzez miesięczne rozliczenia pracowników oraz dyrektorów po rozliczenie roczne włącznie. Firma oferuje kompleksowe usługi księgowe dla firm brytyjskich jak również pracowników i kadry zarządzającej.

W Admiral Tax pracują tylko najlepsi i najbardziej doświadczeni specjaliści z dziedziny księgowości i usług podatkowych, doskonale znający realia prowadzenia działalności gospodarczej zarówno w Polsce, jak i Wielkiej Brytanii. Eksperci Admiral Tax chętnie dzielą się swoją wiedzą.

Dodatkowo, firma przejmuje na siebie pełen kontakt z urzędami. Nawet osoby, które nie znają języka angielskiego mogą za pośrednictwem Admiral Tax korzystać z dobrodziejstw brytyjskiego systemu prawno – podatkowego.

Więcej na Admiral Tax

Nie bój się Brexitu. Szkoci idą na ratunek

shutterstock.com
Podjęta przez Brytyjczyków w czerwcu ubiegłego roku decyzja o opuszczeniu struktur Unii Europejskiej, czyli tzw. Brexit, oraz radykalny wzrost nastrojów antyimigranckich w samej Anglii rzuciły cień na bardzo korzystny wizerunek Wielkiej Brytanii jako kraju przyjaznego dla prywatnego biznesu.

Wykorzystując niepewność biznesmenów działających na terytorium Anglii, Szkoci chcą przyciągnąć jak największą ich liczbę do siebie. Co zatem mogą im zaoferować?
Korzyści z przeniesienia firmy do Szkocji możemy podzielić na dwie zasadnicze kategorie: ekonomiczno – prawne, oraz społeczne.

Kwestie ekonomiczno – prawne wynikają w praktyce z rozwiązań wypracowanych przez Wielką Brytanię; a składają się na nie niskie podatki, wysoka kwota wolna od podatku, stosunkowo wysokie świadczenia emerytalne oraz niskie składki na ubezpieczenia społeczne. Do tego Szkoci oferują działającym w ich kraju firmom atrakcyjne rozwiązania z zakresu prawa bankowego. Rezydenci Unii Europejskiej niebędący rezydentami Szkocji, bez problemu mogą założyć konto firmowe w szkockim banku, co sprawi, że transfer zarobków do kraju zamieszkania nie będzie konieczny, a co za tym idzie, nie będzie generował niepotrzebnych kosztów. Ewidentnym plusem prowadzenia firmy w Szkocji jest także przyjazne nastawienie do prywatnej przedsiębiorczości tamtejszej kadry urzędniczej.

Natomiast kwestia społeczna wyraża się o wiele bardziej racjonalnym i otwartym nastawieniem Szkotów wobec imigrantów, którzy nie są postrzegani jako zagrożenie dla gospodarki i integralności społeczeństwa, ale wręcz przeciwnie – jako dodatkowa siła ekonomiczna; właściciele firm dający zatrudnienie innym oraz specjaliści, których praca zaowocuje zwiększeniem wpływów do budżetu państwa zarówno w postaci podatków bezpośrednich (np. dochodowy) jak i pośrednich (VAT, akcyza). W związku z takim podejściem, Polacy w Szkocji są narażeni na ataki na tle narodowościowym w o wiele mniejszym stopniu niż ci przebywający w Anglii. Nie mówiąc już o tym, że zarówno oni sami, jak i ich praca, będą zdecydowanie bardziej szanowani.


Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, warto jest poważnie zastanowić się nad przeniesieniem biznesu do Szkocji. Tym bardziej, że można uczynić to za pośrednictwem firmy doradczej, której pomoc obejmie nie tylko samo założenie działalności, ale także jej prowadzenie, oraz wybór odpowiedniego banku oraz założenie w nim firmowego konta.
Trwa ładowanie komentarzy...