O autorze
Brytyjsko - polska firma doradcza, oferująca autorskie rozwiązania optymalizacji podatkowej w oparciu o ponad dwunastoletnie doświadczenie na połączonych rynkach Wielkiej Brytanii i Polski.

Oferta firmy obejmuje pełen zakres usług od momentu założenia np. brytyjskiej spółki limited, poprzez miesięczne rozliczenia pracowników oraz dyrektorów po rozliczenie roczne włącznie. Firma oferuje kompleksowe usługi księgowe dla firm brytyjskich jak również pracowników i kadry zarządzającej.

W Admiral Tax pracują tylko najlepsi i najbardziej doświadczeni specjaliści z dziedziny księgowości i usług podatkowych, doskonale znający realia prowadzenia działalności gospodarczej zarówno w Polsce, jak i Wielkiej Brytanii. Eksperci Admiral Tax chętnie dzielą się swoją wiedzą.

Dodatkowo, firma przejmuje na siebie pełen kontakt z urzędami. Nawet osoby, które nie znają języka angielskiego mogą za pośrednictwem Admiral Tax korzystać z dobrodziejstw brytyjskiego systemu prawno – podatkowego.

Więcej na Admiral Tax

5 powodów, dla których warto założyć spółkę LTD w Wielkiej Brytanii

shutterstock.com
Przedsiębiorcy planujący działalność gospodarczą na dłuższy okres czasu powinni rozważyć możliwość założenia spółki Limited (LTD) w Wielkiej Brytanii. Obok prestiżu, takie rozwiązanie szereg korzyści finansowych i osobistych, o jakich rodzimym przedsiębiorcom się nie śniło.

Nie ma wątpliwości co do tego, że warunki prowadzenia biznesu w Wielkiej Brytanii są dalece bardziej przystępne od tych panujących w Polsce. Dużo niższe składki, większa stabilność i przewidywalność przepisów prawa, zaufanie do dobrych intencji przedsiębiorcy - to wystarczający powód, by założyć działalność gospodarczą w Zjednoczonym Królestwie.

Warto mieć na uwadze, że system brytyjski proponuje kilka rozwiązań dotyczących formy prowadzenia działalności gospodarczej. Pod wieloma względami, od typowego samozatrudnienia (self-employed) lepszym rozwiązaniem może okazać się powołanie spółki LTD, czyli prywatnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Dlaczego warto założyć spółkę LTD na Wyspach? Oto pięć głównych powodów:

1. Więcej trafi do naszej kieszeni

Przedsiębiorcy działający w ramach spółki LTD mogą wypłacać sobie pieniądze na dwa sposoby. Jednym z nich jest pensja a drugim - dywidenda. W systemie brytyjskim obowiązuje zasada, że im niższą mamy pensję, tym niższe składki na ubezpieczenie społeczne płacimy. Dywidendy nie są natomiast uwzględniane przy obliczaniu podstawy składek. Możemy więc jako dyrektorzy spółki LTD wypłacać sobie bardzo niskie miesięczne wynagrodzenie oraz bardzo dużą dywidendę i w ten sposób zatrzymać dla siebie dużą część przychodów.


2. Gwarancja spokoju ducha

Prowadzenie spółki LTD to również większy komfort psychiczny. W przypadku biznesowego niepowodzenia, przedsiębiorca odpowiada bowiem odpowiedzialnością majątkową jedynie co do wielkości wniesionego wkładu a pozostałe jego zasoby finansowe i aktywa pozostają nienaruszone. Inaczej jest w przypadku samozatrudnienia (self-employed), kiedy za zobowiązania firmy ręczymy całym osobistym majątkiem. W sytuacji bankructwa, przedsiębiorca narażony jest na poważne konsekwencje osobiste.

3. LTD - to brzmi dumnie

Nie zapominajmy o prestiżu. Już sama nazwa LTD w nazwie sprawia wrażenie podmiotu działającego prężnie i obracającego dużym kapitałem oraz mającego w swoim portfolio wielu znaczących kontrahentów. Nie jest to bez znaczenia w sytuacji, gdy chcemy proponować nasze usługi nowym klientom. Warto pamiętać również o tym, że sama nazwa spółki LTD jest chroniona, dlatego też, w przeciwieństwie do działalności typu self-employed, nikt nie może założyć firmy nazywającej się tak samo, lub bliźniaczo podobnie.

4. Akcje to dobra rzecz

Bardzo istotne możliwości daje również możliwość emisji akcji własnej spółki. Kiedy mamy ochotę zrezygnować z działalności możemy sprzedać nasze akcje innej osobie, zarabiając na nich pieniądze a sami w bardzo wdzięczny sposób odchodząc z dotychczasowego biznesu. Akcje pomagają nam również rozwikłać papierkowy galimatias w sytuacji, gdy jeden z udziałowców odejdzie na emeryturę lub umrze. W takiej sytuacji akcje trafiają w ręce spadkobiercom lub innym wyznaczonym do tego podmiotom.

5. Chwila formalności, korzyści na lata

Niekwestionowaną zaletą spółki LTD w warunkach brytyjskich jest również to, że powołania takowej zabiera przeważnie tylko jeden dzień. Warto podkreślić, że rozwiązanie takie jest korzystne głównie dla przedsiębiorców zamierzających prowadzić biznes przez wiele lat oraz zarabiających co najmniej £35,000 rocznie aby móc w pełni wykorzystać finansowy potencjał takiej formy działalności. Godny podkreślenia fakt, że przy zakładaniu spółki nie ma wymogu minimalnego kapitału założycielskiego.

Prowadzenie spółki LTD to oczywiście pewna odpowiedzialność oraz konieczność dbania o zagadnienia księgowe, w tym jednak może pomóc nam doświadczenie profesjonalnej firmy doradczej, która pomoże nam założyć oraz prowadzić nasz biznes w UK. Zainteresowani takim krokiem już dziś mogą skontaktować się z biurem firmy Admiral Tax.
Trwa ładowanie komentarzy...