O autorze
Brytyjsko - polska firma doradcza, oferująca autorskie rozwiązania optymalizacji podatkowej w oparciu o ponad dwunastoletnie doświadczenie na połączonych rynkach Wielkiej Brytanii i Polski.

Oferta firmy obejmuje pełen zakres usług od momentu założenia np. brytyjskiej spółki limited, poprzez miesięczne rozliczenia pracowników oraz dyrektorów po rozliczenie roczne włącznie. Firma oferuje kompleksowe usługi księgowe dla firm brytyjskich jak również pracowników i kadry zarządzającej.

W Admiral Tax pracują tylko najlepsi i najbardziej doświadczeni specjaliści z dziedziny księgowości i usług podatkowych, doskonale znający realia prowadzenia działalności gospodarczej zarówno w Polsce, jak i Wielkiej Brytanii. Eksperci Admiral Tax chętnie dzielą się swoją wiedzą.

Dodatkowo, firma przejmuje na siebie pełen kontakt z urzędami. Nawet osoby, które nie znają języka angielskiego mogą za pośrednictwem Admiral Tax korzystać z dobrodziejstw brytyjskiego systemu prawno – podatkowego.

Więcej na Admiral Tax

Brexit nie zniechęca przedsiębiorców - już 4 miliony firm w Wielkiej Brytanii

shutterstock.com
W 2016 w Wielkiej Brytanii zostało zarejestrowanych blisko 700 tysięcy nowych podmiotów gospodarczych. Tym samym Wielka Brytania bije rekord w ilości zarejestrowanych firm, a ogólna liczba działalności gospodarczych przekroczyła 4 miliony.

Najnowsze dane z Companies House oraz Office of National Statistics potwierdzają, że liczba zarejestrowanych firm w Wielkiej Brytania przekroczyła w ostatnim czasie rekordowy poziom 4 milionów. Pod koniec lutego liczba ta wynosiła dokładnie 4 005 093 w całej Wielkiej Brytanii (przoduje Londyn z 1 082 600 zarejestrowanymi działalnościami, Szkocja to dom dla 228 631 firm, kolejna to Walia z 106 636 przedsiębiorcami oraz Irlandia z 55 889 firmami). Kluczowym okazał się być rok 2016, w którym to działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii rozpoczęło aż 664 720 przedsiębiorców. Statystyki jasno pokazują, że nawet głośny w ostatnim czasie Brexit nie zniechęca do prowadzenia biznesu w Wielkiej Brytanii.

„Wskazane liczby potwierdzają trend, z jakim w ostatnich latach się spotykamy. Wielka Brytania, dzięki pozytywnej kulturze biznesowej to idealne miejsce zarówno dla dużych korporacji, jak i małych i średnich przedsiębiorstw. Te ostatnie głównie przyczyniają się zresztą do stałego wzrostu gospodarczego Wielkiej Brytanii. Znaczna część nowych biznesów to firmy otwierane przez obcokrajowców” – mówi Agnieszka Moryc, Dyrektor Zarządzająca Admiral Tax

Wielka Brytania niezmiennie przyciąga przedsiębiorców. Dzięki stabilnemu i przyjaznemu prawodawstwu zyskują obie strony - brytyjska gospodarka, dzięki stale rosnącym wpływom do budżetu państwa i przedsiębiorca, który dzięki niskim obciążeniom może swobodnie się rozwijać.


„Jak na razie nie widać żadnego wpływu Brexitu na działania przedsiębiorców na Wyspach. Przeciwnie - trend jest zwyżkujący, bo choć na razie wszystko zostaje po staremu, to spodziewane są ze strony brytyjskiego rządu kroki, które pozwolą zachować Zjednoczonemu Królestwu status dynamicznej i przyjaznej gospodarki dla kapitału pochodzącego spoza UK. Wielka Brytania pozostaje jedną z atrakcyjniejszych jurysdykcji dla biznesu” – dodaje Moryc.

Wysoka kwota wolna od podatku, która z roku na rok wzrasta (od 6 kwietnia wyniesie aż 11 500 GBP), niskie stawki podatku VAT (na poziomie 5% i 20%), niskie pozapłacowe koszty pracownicze oraz pewna emerytura to tylko wybrane fakty kuszące przedsiębiorców z całego świata, w tym i z Polski. Więcej na ten temat czytaj na blogu Admiral Tax
Trwa ładowanie komentarzy...