Brexit nie zniechęca przedsiębiorców - już 4 miliony firm w Wielkiej Brytanii

shutterstock.com
W 2016 w Wielkiej Brytanii zostało zarejestrowanych blisko 700 tysięcy nowych podmiotów gospodarczych. Tym samym Wielka Brytania bije rekord w ilości zarejestrowanych firm, a ogólna liczba działalności gospodarczych przekroczyła 4 miliony.

Najnowsze dane z Companies House oraz Office of National Statistics potwierdzają, że liczba zarejestrowanych firm w Wielkiej Brytania przekroczyła w ostatnim czasie rekordowy poziom 4 milionów. Pod koniec lutego liczba ta wynosiła dokładnie 4 005 093 w całej Wielkiej Brytanii (przoduje Londyn z 1 082 600 zarejestrowanymi działalnościami, Szkocja to dom dla 228 631 firm, kolejna to Walia z 106 636 przedsiębiorcami oraz Irlandia z 55 889 firmami). Kluczowym okazał się być rok 2016, w którym to działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii rozpoczęło aż 664 720 przedsiębiorców. Statystyki jasno pokazują, że nawet głośny w ostatnim czasie Brexit nie zniechęca do prowadzenia biznesu w Wielkiej Brytanii.

„Wskazane liczby potwierdzają trend, z jakim w ostatnich latach się spotykamy. Wielka Brytania, dzięki pozytywnej kulturze biznesowej to idealne miejsce zarówno dla dużych korporacji, jak i małych i średnich przedsiębiorstw. Te ostatnie głównie przyczyniają się zresztą do stałego wzrostu gospodarczego Wielkiej Brytanii. Znaczna część nowych biznesów to firmy otwierane przez obcokrajowców” – mówi Agnieszka Moryc, Dyrektor Zarządzająca Admiral Tax

Wielka Brytania niezmiennie przyciąga przedsiębiorców. Dzięki stabilnemu i przyjaznemu prawodawstwu zyskują obie strony - brytyjska gospodarka, dzięki stale rosnącym wpływom do budżetu państwa i przedsiębiorca, który dzięki niskim obciążeniom może swobodnie się rozwijać.

„Jak na razie nie widać żadnego wpływu Brexitu na działania przedsiębiorców na Wyspach. Przeciwnie - trend jest zwyżkujący, bo choć na razie wszystko zostaje po staremu, to spodziewane są ze strony brytyjskiego rządu kroki, które pozwolą zachować Zjednoczonemu Królestwu status dynamicznej i przyjaznej gospodarki dla kapitału pochodzącego spoza UK. Wielka Brytania pozostaje jedną z atrakcyjniejszych jurysdykcji dla biznesu” – dodaje Moryc.

Wysoka kwota wolna od podatku, która z roku na rok wzrasta (od 6 kwietnia wyniesie aż 11 500 GBP), niskie stawki podatku VAT (na poziomie 5% i 20%), niskie pozapłacowe koszty pracownicze oraz pewna emerytura to tylko wybrane fakty kuszące przedsiębiorców z całego świata, w tym i z Polski. Więcej na ten temat czytaj na blogu Admiral Tax
Trwa ładowanie komentarzy...