O autorze
Brytyjsko - polska firma doradcza, oferująca autorskie rozwiązania optymalizacji podatkowej w oparciu o ponad dwunastoletnie doświadczenie na połączonych rynkach Wielkiej Brytanii i Polski.

Oferta firmy obejmuje pełen zakres usług od momentu założenia np. brytyjskiej spółki limited, poprzez miesięczne rozliczenia pracowników oraz dyrektorów po rozliczenie roczne włącznie. Firma oferuje kompleksowe usługi księgowe dla firm brytyjskich jak również pracowników i kadry zarządzającej.

W Admiral Tax pracują tylko najlepsi i najbardziej doświadczeni specjaliści z dziedziny księgowości i usług podatkowych, doskonale znający realia prowadzenia działalności gospodarczej zarówno w Polsce, jak i Wielkiej Brytanii. Eksperci Admiral Tax chętnie dzielą się swoją wiedzą.

Dodatkowo, firma przejmuje na siebie pełen kontakt z urzędami. Nawet osoby, które nie znają języka angielskiego mogą za pośrednictwem Admiral Tax korzystać z dobrodziejstw brytyjskiego systemu prawno – podatkowego.

Więcej na Admiral Tax

Polska spada w rankingach. Co dalej?

shutterstock.com
Rankingi wolności gospodarczej nie pozostawiają złudzeń. Klimat wokół prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce się pogarsza. Jak polscy przedsiębiorcy mogą się przed tym uchronić?

W najnowszym notowaniu prestiżowego Indeksu Wolności Gospodarczej “The Heritage Foundation” i “The Wall Street Journal” - określającego poziom wygody prowadzenia działalności gospodarczej Polska uplasowała się 45. pozycji. Jest to wynik gorszy od ubiegłorocznego, kiedy to nasz kraj zajął 39. miejsce. Na niższą pozycję Polski wpłynął przede wszystkim niższy współczynnik prawa własności (miało na to wpływ przede wszystkim ograniczenie prawa dotyczącego obrotu ziemią rolną oraz lasami) oraz poziom korupcji, które spadły w stosunku do 2016 roku kolejno o 4,2 i 5,5 punktów.

Polska gospodarka odnotowała drobne postępy jeśli chodzi o fiskalizm (0,6%) oraz wydatki publiczne (0,4%), co jednak w tym kontekście można postrzegać jako minus. Im więcej bowiem kontroli państwa nad obywatelem tym, logicznie rzecz biorąc, swoboda prowadzenia działalności gospodarczej jest coraz mniejsza, a prowadzenie biznesu staje się uciążliwe.

Co jednak jeśli mierzi nas powolne tempo zmian oraz budzi się w nas zrozumiała wątpliwość, że w Polsce nigdy nie będzie można funkcjonować gospodarczo na korzystnych zasadach. Co jeśli nie chcemy już czuć na plecach oddechu ZUS-u i Urzędu Skarbowego, które tylko czyhają na nasz najmniejszy błąd?


Warto wiedzieć, że istnieją kraje, gdzie składki na ubezpieczenie społeczne są niskie i proporcjonalne w stosunku do przychodów a urzędnicy nie traktują przedsiębiorcy jak potencjalnego przestępcę.

Pamiętajmy, że są kraje, gdzie nasze niepowodzenia i chwilowe problemy z wypłacalnością nie są dla urzędów okazją do ataku na nas i zniszczenia naszego dorobku, lecz traktowane są z wyrozumiałością.

W rankingu Index Of Economic Freedom 2017 Wielka Brytania zajmuje wysokie 12. miejsce na cały świat z czego współczynniki wolności gospodarczej sięgają wysokich 90 punktowych wyników w 100 punktowej skali.

Rejestrując firmę w na terenie Wielkiej Brytanii (a konkretniej Anglii lub Szkocji) zyskujemy gwarancję, że jest to rozwiązanie legalne oraz oparte na przejrzystych zasadach. Co więcej, w ten sposób będziemy mogli zaoszczędzić na składkach na ubezpieczenie społeczne ( około 300 zł miesięcznie zamiast niemal 1200 zł na “pełnym” ZUS-ie w Polsce). Kwotę wolną od podatku, która zamiast 6000 zł w Polsce wynosi w UK niemal 10 razy tyle! (11.500 GBP).

Wisienką na torcie jest godziwa brytyjska emerytura, która np. w Szkocji sięga ok. 3200 w przeliczeniu na złotówki.

Brzmi dobrze? Zawsze warto porozmawiać i dowiedzieć się więcej od profesjonalnej firmy obsługującej prowadzenie działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii w języku polskim. Firma Admiral Tax gwarantuje całościową obsługę tego typu rozwiązań. Jeśli dojrzałeś do tego, by poczuć, czym naprawdę jest wolność gospodarcza, skontaktuj się z biurem firmy już dziś.

www.admiral.tax
Trwa ładowanie komentarzy...