O autorze
Brytyjsko - polska firma doradcza, oferująca autorskie rozwiązania optymalizacji podatkowej w oparciu o ponad dwunastoletnie doświadczenie na połączonych rynkach Wielkiej Brytanii i Polski.

Oferta firmy obejmuje pełen zakres usług od momentu założenia np. brytyjskiej spółki limited, poprzez miesięczne rozliczenia pracowników oraz dyrektorów po rozliczenie roczne włącznie. Firma oferuje kompleksowe usługi księgowe dla firm brytyjskich jak również pracowników i kadry zarządzającej.

W Admiral Tax pracują tylko najlepsi i najbardziej doświadczeni specjaliści z dziedziny księgowości i usług podatkowych, doskonale znający realia prowadzenia działalności gospodarczej zarówno w Polsce, jak i Wielkiej Brytanii. Eksperci Admiral Tax chętnie dzielą się swoją wiedzą.

Dodatkowo, firma przejmuje na siebie pełen kontakt z urzędami. Nawet osoby, które nie znają języka angielskiego mogą za pośrednictwem Admiral Tax korzystać z dobrodziejstw brytyjskiego systemu prawno – podatkowego.

Więcej na Admiral Tax

Polacy wracający z UK zostawiają firmy na Wyspach

shutterstock.com
Przedsiębiorcy powracający z Wielkiej Brytanii do Polski są zniesmaczeni warunkami prowadzenia biznesu w naszym kraju i decydują się pozostawienie swojej działalności w UK.

- Bardzo tęskniłem za Polską, dlatego postanowiłem po siedmiu latach powrócić do ojczyzny - mówi Adam, grafik komputerowy z Warszawy. Bardzo szybko jednak uświadomiłem sobie, jak wiele różni nasz kraj i Wielką Brytanię w zakresie komfortu prowadzenia biznesu - dodaje.

Ostatnio “Rzeczpospolita” informowała o trudnościach w rejestracji VAT w nowych firmach. Proces ten trwa nieraz kilka miesięcy, co niestety staje się gwoździem do trumny wielu, całkiem sprawnie funkcjonujących biznesów. Tak długo jak firma nie będzie bowiem płatnikiem VAT, potencjalny kontrahent nie będzie w stanie odliczyć podatku od jego faktur a sam właściciel firmy ma poważny dylemat, czy powinien je wystawiać, skoro formalnie wniosek nie został jeszcze zaakceptowany.

Opóźnienia są owocem nowych, panujących od początku tego roku przepisów, wskutek których urzędnicy powinni przeprowadzić wizję lokalną w każdej nowo powstałej firmie. Reguła ta ma na celu walkę z wyłudzeniami VAT. Brzmi ambitnie, lecz rzeczywistość jest mniej kolorowa. Z powodu braku wystarczającej ilości urzędników, oczekiwanie na kontrolę ciągnie się niekiedy miesiącami. W takiej sytuacji przedsiębiorca postawiony jest pod ścianą, gdyż nie może konkurować z innymi firmami jak równy z równym.


- Opowieści o kontrolach w weekendy, opóźnieniach, i horrendalnej wysokości opłatach bez względu na poziom przychodów zmusiły mnie do poważnej analizy sytuacji - mówi Adam. - Dlatego też postanowiłem utrzymać brytyjski adres rejestracji mojej firmy mimo faktu, że przeprowadzam się na stałe do Polski - tłumaczy grafik, dodając, że pracował na rynku brytyjskim przez ostatnie 5 lat a tamtejsze odpowiedniki ZUS i Urzędu Skarbowego nigdy nie napsuły mu krwi.

Śmiesznie niska wysokość składki na ubezpieczenie społeczne, wysoki próg kwoty wolnej od podatku (11 500 GBP czyli ok. 58.000 PLN przyp. red.) przyjazne urzędy i maksymalnie uproszczony i bezpieczny system podatkowy - wylicza Adam. - Dlaczego miałbym się decydować na utratę tych dobrodziejstw na rzecz dość opresyjnych, polskich warunków? - pyta retorycznie przedsiębiorca.

Osoby mieszkające w Polsce a chcące działać na brytyjskich zasadach mogą już dziś zainteresować się przeniesieniem swojej działalności do Wielkiej Brytanii. Nie muszą tego robić samodzielnie. Firma Admiral Tax oferuje kompleksową obsługę w zakresie rejestracji działalności w UK oraz prowadzenia firmy. Przedsiębiorca wybiera jeden z pakietów, który najlepiej będzie odpowiadał jego oczekiwaniom.

Dodatkowo można liczyć również na obsługę księgową oraz rozliczenia roczne. Aby poznać dokładne szczegóły oraz profity wynikające z rejestracji firmy w Wielkiej Brytanii, wystarczy odwiedzić oficjalną stronę firmy Admiral Tax.
Trwa ładowanie komentarzy...