O autorze
Brytyjsko - polska firma doradcza, oferująca autorskie rozwiązania optymalizacji podatkowej w oparciu o ponad dwunastoletnie doświadczenie na połączonych rynkach Wielkiej Brytanii i Polski.

Oferta firmy obejmuje pełen zakres usług od momentu założenia np. brytyjskiej spółki limited, poprzez miesięczne rozliczenia pracowników oraz dyrektorów po rozliczenie roczne włącznie. Firma oferuje kompleksowe usługi księgowe dla firm brytyjskich jak również pracowników i kadry zarządzającej.

W Admiral Tax pracują tylko najlepsi i najbardziej doświadczeni specjaliści z dziedziny księgowości i usług podatkowych, doskonale znający realia prowadzenia działalności gospodarczej zarówno w Polsce, jak i Wielkiej Brytanii. Eksperci Admiral Tax chętnie dzielą się swoją wiedzą.

Dodatkowo, firma przejmuje na siebie pełen kontakt z urzędami. Nawet osoby, które nie znają języka angielskiego mogą za pośrednictwem Admiral Tax korzystać z dobrodziejstw brytyjskiego systemu prawno – podatkowego.

Więcej na Admiral Tax

10 faktów o rajach podatkowych, o których nie miałeś pojęcia

shutterstock.com
Raj podatkowy, czy też oaza podatkowa to potoczne określenie państwa, które dzięki korzystnym rozwiązaniom podatkowym stara się przyciągnąć na swoje terytorium jak największą liczbę zagranicznych inwestorów. Niestety, do takich krajów przylgnęła opinia krajów, umożliwiających przeprowadzanie podejrzanych transakcji, gromadzenie nielegalnie zdobytych środków lub też nie do końca zgodną z prawem ucieczkę przed fiskusem. A jaka jest prawda o rajach podatkowych? Czytaj dalej.

Fakt 1 – przepisy podatkowe

Prowadzenie działalności gospodarczej w raju podatkowym jest całkowicie legalne, a przede wszystkim opłacalne. Nie ma przepisu, który kazał by płacić przedsiębiorcy podatki w najwyższej możliwej kwocie, więc ze względu na własne preferencje może wybrać taki kraj gdzie obciążenie fiskalne będzie dla niego najlepsze.

Fakt 2 – wizerunek rajów podatkowych


Czarny PR tworzą tym państwom jurysdykcje zaniepokojone odpływem firm z własnych terytoriów do rajów, co oznacza dla nich wymierne straty finansowe.

Fakt 3 – korzyści podatkowe

Większość rajów kusi inwestorów bardzo niskimi, lub nawet zerowymi stawkami podatkowymi od zysków uzyskiwanych poza ich terytorium. Lokalny biznes płaci zwykle podatki w kwotach zbliżonych do światowych standardów.

Poznaj pozostałe fakty na www.admiral.tax
Trwa ładowanie komentarzy...