O autorze
Brytyjsko - polska firma doradcza, oferująca autorskie rozwiązania optymalizacji podatkowej w oparciu o ponad dwunastoletnie doświadczenie na połączonych rynkach Wielkiej Brytanii i Polski.

Oferta firmy obejmuje pełen zakres usług od momentu założenia np. brytyjskiej spółki limited, poprzez miesięczne rozliczenia pracowników oraz dyrektorów po rozliczenie roczne włącznie. Firma oferuje kompleksowe usługi księgowe dla firm brytyjskich jak również pracowników i kadry zarządzającej.

W Admiral Tax pracują tylko najlepsi i najbardziej doświadczeni specjaliści z dziedziny księgowości i usług podatkowych, doskonale znający realia prowadzenia działalności gospodarczej zarówno w Polsce, jak i Wielkiej Brytanii. Eksperci Admiral Tax chętnie dzielą się swoją wiedzą.

Dodatkowo, firma przejmuje na siebie pełen kontakt z urzędami. Nawet osoby, które nie znają języka angielskiego mogą za pośrednictwem Admiral Tax korzystać z dobrodziejstw brytyjskiego systemu prawno – podatkowego.

Więcej na Admiral Tax

Działasz w jednej z tych branż? Zobacz gdzie zrobisz to najlepiej

shutterstock.com
Jak żyje się polskiemu przedsiębiorcy? Jednym słowem - źle. Wystarczy spojrzeć na niską kwotę wolną od podatku, wysoka stawka podatku VAT czy też tak duże koszty prowadzenia działalności gospodarczej, że na placu boju pozostają tylko najbardziej wytrwali. Co zatem może zrobić przedsiębiorca w Polsce, który czuje, że oddaje państwu zdecydowanie zbyt dużą część ciężko zarobionych przez siebie pieniędzy? Najlepszym rozwiązaniem w tym zakresie byłoby przeniesienie firmy do kraju o znacznie bardziej przyjaznym systemie podatkowym.

Przedsiębiorstwa z wielu branż mogą dziś legalnie działać na terenie Polski, a przy tym tak samo legalnie płacić niższe podatki oraz niższe składki na ubezpieczenie społeczne za granicą. Firmę do Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Czech mogą przenieść przedsiębiorcy działający m.in. w branży marketingu, IT, branży transportowej, doradztwa i consultingu czy też przedsiębiorcy zarządzający platformami e-handlowymi.

Dla przykładu weźmy chociażby firmy działające w branży doradztwa i consultingu, które oferują usługi i dobra niematerialne, i które wobec tego nie mają obowiązku posiać zakładu na terenie Polski. Za granicę (w tym przede wszystkim do Anglii, Szkocji, Irlandii i Czech) coraz chętniej przenoszą biznes przedsiębiorcy zajmujący się doradztwem finansowym, doradztwem marketingowym, doradztwem strategicznym, coachingiem, doradztwem personalnym czy też usprawnianiem procesów sprzedażowych i obsługą klienta. Poza tym przenoszenie działalności gospodarczej na Wyspy, z uwagi na globalny charakter sprzedawanych usług, upodobały sobie w ostatnich latach firmy z branży IT. Duże zainteresowanie prowadzeniem działalności za granicą wykazują przede wszystkim firmy zajmujące się m.in. programowaniem, wdrażaniem i dystrybucją systemów informatycznych (CRM, CMS), wdrażaniem oprogramowania do wspierania pracy specjalistycznych branży (w księgowości, logistyce), a także firmy prowadzące strony i sklepy internetowe. W branży IT przeniesienie działalności np. do Londynu wiąże się ze zdecydowanym zwiększeniem prestiżu.

Rozpoczęcie działalności na Wyspach mogą też rozważyć przedsiębiorcy działający w branży marketingu (m.in. agencje SEO/SEM, agencje e-mail marketingowe, agencje PR), kasyna internetowe (które w Polsce wciąż operują w szarej strefie), firmy zajmujące się międzynarodowym transportem i spedycją, a także firmy zarabiające na kryptowalutach (które w Polsce muszą zapłacić 19 proc. podatku dochodowego).


Więcej na www.admiral.tax
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...